ارایه خدمات پس از فروش، پشتیبانی، آموزش، استقرار، اجرا، نظارت و مشاوره:

 

نصب نرم افزار

 

 

پس از عقد قرارداد به‌صورت کامل و اعلام واحد فروش به واحد خدمات پس از فروش مبنی بر نصب نرم افزار برای سازمان مورد نظر، ابتدا هماهنگی‏های لازم جهت بستر سخت افزاری و معرفی نماینده یا نمایندگان پروژه به‌صورت مکتوب انجام می‌شود، سپس اقدامات لازم جهت نصب نرم افزار با نماینده معرفی شده صورت می‌گیرد.

با توجه به توافق انجام شده، نصب به سه صورت انجام خواهد شد:

الف) در محل مشتری 

ب) به صورت ارتباط از راه دور  (Remote)

ج) در محل شرکت

 

الف) در محل مشتری

یک کارشناس از واحد خدمات پس از فروش، به سازمان مورد نظر مراجعه می‌کند و برنامه بر روی سرور و کلاینت‌های مورد نیاز نصب شده و آموزش نصب سرور و کلاینت‌ها به نماینده نیز توسط کارشناس اعزامی انجام خواهد شد.

ب) به صورت ارتباط از راه دور (Remote)  

فایل‌های مورد نیاز به همراه قفل سخت افزاری یا نرم افزاری و یا هردو برای سازمان ارسال خواهد شد که پس از دریافت توسط نماینده معرفی شده، کارشناس شرکت به‌صورت ریموت نرم افزار را در سرور و کلاینت‌ها نصب خواهد کرد و آموزش‌های نصب به نماینده نیز انجام می‌شود.

ج) در محل شرکت

این روش برای نصب نرم‌افزارهای تک کاربره کاربرد دارد که سرور مجزا نیز جهت برنامه مالی تهیه نشده و از کامپیوتر یا لپ تاپ کاربر جهت سرور و کلاینت استفاده می‌شود.

در این روش، ابزار الکترونیکی مشتری به شرکت مشاوران سیستم ارسال شده و اقدامات نصب توسط کارشناس انجام و در نهایت به مشتری تحویل می‌شود.

پس از نصب برنامه‌ها توسط بخش خدمات پس از فروش، تاییدیه نصب را به واحد آموزش تحویل میدهند و واحد آموزش طبق برنامه زمان‌بندی مدون با نماینده سازمان، هماهنگی لازم را انجام خواهد داد و در مراجعات حضوری طبق جدول زمان‌بندی، آموزش‌ها به کاربران داده می‌شود.

 

 

آموزش

 

accounting-tutoring.jpg

 

نحوه‌ی آموزش به‌صورت عمده به سه نوع زیر تقسیم بندی می‌شود: 

1) آموزش کامل در شرکت                                                         

2) آموزش کامل در محل مشتری (با احتساب هزینه‌های آمد و رفت و پذیرایی توسط مشتری)

3) آموزش و استقرار

 

 

پس از استقرار و آموزش نرم افزار، پروژه تحویل واحد پشتیبانی می‌شود و در این واحد کارشناسان حرفه‌ای نسبت به رفع مشکل کاربران به چند روش اقدام می‌کنند:

الف) بهصورت ثبت درخواست آنلاین از درون سیستم و بدون مراجعه به سایت که همکاران ما در کوتاهترین زمان با شما تماس و مشکلات مطرح شده را رفع میکنند.

در این روش امکان ارسال مستندات از طریق نرم افزار توسط کاربر به واحد پشتیبانی با تایید مدیر سیستم و یا به صورت مستقیم انجام پذیر خواهد بود.

ب) به صورت تلفنی

ج) به صورت حضوری

 

نظارت و مشاوره

 

 

از دیگر خدمات شرکت مشاوران سيستم، مشاوره و اجرایی کردن بخش‌های گوناگون نرم‌افزار و فرآيندهای سازمان مشتری است. اين خدمات شامل موارد زير است:

  • مشاوره بر اساس نيازها و درخواست‌های مطرح شده از طرف مشتری

  • مشاوره به منظور تهيه ترازها و صورت‌های مالی و ...

  • طراحی کدينگ حساب‌ها، اموال، انبار و  ...

  • بررسی اطلاعات ثبت شده در نرم‌افزار

  • شناسايی و ريشه‌يابی علل بروز عدم انطباق‌ها و ارايه راهکارهای مناسب بهمنظور رفع آن‌ها

  • بررسی فرآيندهای سازمان و ارایه پيشنهادهای لازم به منظور بهبود فرآيندها

  • طراحی فرآيندهای جدید و فلوچارت گردش کار

  • نظارت بر کارکرد نرم‌افزار (ورود، کنترل صحت و دقت ثبت اطلاعات توسط کاربر، گزارش‌های خروجی)

 

 

 

درباره ERP بیشتر بدانید